Tin Tin Tur

Günübirlik Edirne Kakava Şenlik Turu, Kakava Şenliği 2017

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Edirne Kakava Şenlik Turu, Kakava Şenliği 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Edirne Kakava Şenlik Turu, Kakava Şenliği 2017

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

7   

 

 

 Günübirlik Edirne Kakava Şenliği Turu

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

                5 ve 6 Mayıs 2018

Edirne

3-4 saat

21:00-22:00

EDİRNE SELİMİYE CAMİİ TURUMUZDAN VİDEOLAR

 BÖLÜM 1

 BÖLÜM 2

 BÖLÜM 3

 
 
 

 

KONAKLAMALI EDİRNE KAKAVA ŞENLİĞİ (HIDIRELLEZ) TURU TIKLAYIN 

 

Günübirlik Edirne Turu Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak 5 MAYIS CUMARTESİ SABAH ve 6 MAYIS PAZAR TURU ise GECEDEN Edirne'ye hareket ediyoruz. Edirne'de ilk durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz. Öğle yemeği için tesisimize geçiyoruz. Yemekten  sonra Arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerivle şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi’nden Yunanistan’la olan sınır kapılarımızdan Pazarkule Sınır Kapısı gezisi sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüp burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Alipaşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstempaşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ' ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava Şenlikleri için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Edirne'ye veda edip İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Günübirlik Edirne Turu Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

 

5 MAYIS CUMARTESİ 2018 

Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah açık büfe kahvaltı * Ekstra harcamalar 
* Araçta ikram ve servis * Tüm kişisel harcamalar
* Müze ve Ören yeri girişleri  
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis

 

 

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti)  07:00
Göztepe Otobüs Durağı (E-5 Mecidiyeköy istikameti)  07:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı)  07:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 08:00

 

 

 

6 MAYIS PAZAR 2018 (GECE ÇIKIŞLI)

 

Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti 

Nakit Ödeme Fiyatı

 169 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah açık büfe kahvaltı * Ekstra harcamalar 
* Araçta ikram ve servis * Tüm kişisel harcamalar
* Müze ve Ören yeri girişleri  
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis

 

 

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti)

 24:00

Göztepe Otobüs Durağı  24:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı)  24:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 01:00

 

NOT: KAKAVA ŞENLİKLERİ 5 MAYIS CUMARTESİ AKŞAM VE 6 MAYIS PAZAR SABAH ERKEN SAATLERİNDE OLUYOR. 5 MAYIS CUMARTESİ SABAH, 6 MAYIS PAZAR GÜNÜ DE GECE ÇIKIYORUZ. 

 

NOT: YOĞUNLUKTAN DOLAYI YAŞANAN SIKINTILARDAN DOLAYI ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİZ. SAYGILAR.

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 


Tür : Gezi Tarih : 5.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]