Tin Tin Tur

Günübirlik Eskişehir Turu, Eskişehir Turları, Eskişehir Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Eskişehir Turu, Eskişehir Turları, Eskişehir Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Eskişehir Turu, Eskişehir Turları, Eskişehir Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

    

Günübirlik Eskişehir Turu, Eskişehir Turu, Eskişehir Turları, Beypazarı Turu, Eskişehir tur

 

 

 

 

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her C.tesi ve Pazar

Eskişehir - Odunpazarı- Sazova Parkı

5 saat

23:00-24:00

Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Eskişehir’e hareket ediyoruz.  Önce yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Ortasından Porsuk Çayı geçen , içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümünde olan kent Eskişehir'e öğlen saatlerinde varıyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Şelale Park ile başlıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Çiğ Börek Menü olarak alıyoruz. Daha sonra,  şehrin ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evleri görmeye gidiyoruz.  Restore edilerek daha güzel bir konuma kavuşan Beyler Sokağı, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Camii Külliyesi’ni geziyoruz. Yumuşaklığı, kolay işelenebirliği nedeni ile eski çağlardan beri süs eşyası yapımında kullanılan, içinde bulunan gözenekler sayesinde emici özelliği yükesek olan bu özelliği sayesinde dünya’nın en iyi pipo malzemesi olan; yalnızca Eskişehir bölgesinde çıkarılan lüle taşını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla kurulan dünyanın ilk Lüle Taşı Müzesi ve Lületaşına emek ve hayat veren ustalarımızın himaye ve teşvik edilmesi ve lületaşının yeniden tüm dünyada etkin tanıtımı ve pazarlanması için kurulan şehrin ilk ve tek geleneksel el sanatları çarşısı Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Atölyesi’ni, Eskişehir'in tarihi semtlerinden Odunpazarı'nda restore edilen konaklardan birinde açılan Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni ve Kent Tarihi Müzesi'ni birçok sanatçının eserlerini gördükten sonra sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik olan parkta bir gölet, gölet içinde bir ada, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeler gibi pek çok sosyal tesis yer almaktadır. Kent park gezimiz sonrasında Balmumu Müzesi'ne geçip Balmumu heykellerini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Porsuk çayının bulunduğu bölgeye hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tekne turuna çıkabilirler. (EKSTRA) Daha sonra  Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nı görmeye gidiyoruz. Son olarak günün yorgunluğunu Haller Gençlik merkezinde çayımızı, kahvemizi yudumlarken atıyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz.  

 

Kalkış Yerleri

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  06:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü  06:15
Göztepe Otobüs Durağı Önü  06:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  06:45
Kartal Köprüsü Otobüs Durağı(E-5)  07:00

NOT: Gebze - Tuzla - İzmit noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik)  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Eskişehir Turu Fiyatı ve Ödeme Şekilleri
 Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti 

 Nakit Ödeme Fiyatı

 

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Köy kahvaltısı * Nehir aktiviteleri 
* Öğle yemeği (Yöresel Çiğ Menü) * Yemeklerde alınan içecekler
* TURSAB sigortası * Tüm kişisel harcamalar
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  

 

 

Günübirlik Eskişehir Turu Fotoğrafları

 F : 1696 - eskisehir2.jpg F : 1695 - eskisehir1.jpg F : 1696 - eskisehir2.jpg

    

Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Travego

Kaynak : Odunpazarı turları, Odunpazarı turu
Tür : Gezi Tarih : 2.09.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]