Tin Tin Tur

Asoss-Kaz Dağları-HER HAFTASONU

Anasayfa » KONAKLAMALI » Asoss-Kaz Dağları-HER HAFTASONU
share on facebook  tweet  share on google  print  

Asoss-Kaz Dağları-HER HAFTASONU

"KONAKLAMALI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Asoss-Kaz

 F : 27 - kaz_dagi.jpg 

Assos, Assos Turu, Assos Turları, Assos Pansiyonları, Assos Otelleri, Assos Rehberi, Kaz Dağları, Kaz Dağları Turu, Kaz Dağları Turları, Kaz Dağları Pansiyonları, Kaz Dağları Otelleri, Kaz Dağları Rehberi

YAZ KAMPANYASI!!!

PEŞİN FİYATINA KREDİ KARTLARINA 4 TAKSİT!!!

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Cuma Hareket

Assos ve Kaz Dağları

 7-8 saat

 23:00

 Assos   Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burclar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Burçlar,Tarihi Behramkale Köprüsü ve Assos Limanı…
 Kaz Dağları  Zeytinyağı Müzesi, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi…

Tur Programı

1.Gün: Her Cuma

Belirtilen yerlerde buluşarak Assos-Kadırga Koyu’na hareket ediyoruz.

2.Gün: Cumartesi Sabahı Assos Antik Kenti ve İskelesi

Belirtilen yerlerde buluşarak Tekirdağ ve Çanakkale üzerinden Kadırga koyunda bulunan otelimize varıyoruz. Öğleye kadar dinlendikten sonra, Assos’a geçiyoruz. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo'nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos'ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü'nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limani'na geçerek fotoğraf molası ve kısa bir cay molasından sonra otelimize geçip bir güzel dinleniyoruz.

3.Gün:Kaz Dağları-Zeytin Yağı Müzesi-Adatepe Köyü-Zeus Altarı-Tahtakuşlar-Hasanboğuldu

Kaz Dağı gezimize, ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi'yle başlıyoruz. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı'na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu'yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı'nda manzaranın tadını doya doya çıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe'ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Hurmalı Kahve'de yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra, Türkiye'nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Burada müzenin kurucusu değerli ögretmenimiz Alibey Kudar'dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alışverişinden sonra Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi gezilerini yapıp İstanbul’a hareket ediyoruz.

En geç 23.00 gibi İstanbul’dayız. Hava,yol ve feribot durumuna göre değişebilir.

Kalkış Yerleri

 

Kalkış Yerleri:

 

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)

22:00

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:15

Mecidiyeköy Ali Samiyen Karşısı-Otobüs Durağı

22:30

İncirli Ömür Restoran Önü

22:45

50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısı-Otobüs Durağı(E-5)

23:15

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve Otel konaklaması 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) Müze ören yeri giriş ücretleri misafirlerimize  aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 Konaklama

 Hunters Butik   Otel      

  

*** Assos Park Otel      

  

Assos-Kaz Dağları Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

TEMMUZ FİYATLARIMIZ

Tur Ödeme Şekilleri

Üye Olmayanlara

Çalışan Üyelere

Üniversite Gezi Kulübü Üyelerine

Nakit Ödeme Fiyatı:

230 YTL

225 YTL

220 YTL

Kredi Kartına Tek Çekim:

240 YTL

230 YTL

225 YTL

Axess Kartına (6 Taksit):

270 YTL (45X6)

260 YTL (43,3X6)

255YTL  (42,5X6)

Axess Kartına (10Taksit):

 290 YTL (29X10)

 280 YTL (28X10)

                 275 YTL (27,5 X10)

Katılan Misafirler

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 İlave Yatak

 Tek Kişilik Oda

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

Üye Olmayanlara

HB

230 YTL

200 YTL 

250 YTL

155 YTL

145 YTL 

Üyelere

HB

225 YTL

195 YTL

245 YTL

150 YTL

140 YTL

Üni. Gezi Kulübü

HB

220 YTL

190 YTL 

240 YTL

-

-

Ucretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 Sabah Kahvaltısı * Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
* 1 Akşam Yemeği * Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle Yemekleri
* Araçlarda  ikram ve servis * Tüm yemeklerde alınan içeçekler
* Rehberlik Hizmeti
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

Üniversite Gezi Kulübü Üyelerine Özel İndirim!

TinTin Tur, Üniversite Gezi Kulübü Üyeleri'ne özel indirim yapmaktadır. Üniversite öğrencilerinin bu indirimden yararlanmaları için Üniversite Gezi Kulübü'ne üye olmak zorundadırlar. Ücret ödenirken veya araç içinde kimlik ibraz edildiğinde bu indirimden yararlanılr. Açıköğretim öğrencileri bu indirimden yararlanamaz. Üniversite öğrencileri http://www.gezikulubu.com.tr  sayfasından üye olabilirler.

Assos--Kaz Dağları Turu Fotoğrafları

 

    

Daha önce düzenlenen Assos-Kaz Dağları Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

 

     

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol  durumuna bağlı olarak degişebilir. kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij 45 kisi için Safir veya 403, araçlarla gidilmektedir. 

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 123

Krallıklar Kenti:Assos

Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak.Assos’un girişinde solda Behramkale Köprüsü sizi davet eder önce. Yıllardır bıkmadan usanmadan tüm konuklarına rehberlik edip, Tuzla Çayı’ndan karşıya geçirmiş, şimdi emekliye ayrılmış olsa da tüm ihtişamıyla dimdik ayakta.Tarihi köprüyü geçtikten sonra, köy girişinde aracınızı uygun bir yere park edip, köyü bir güzel keşfetmelisiniz. Köyün taş sokaklarından yukarıya doğru yürümelisiniz. Köyün küçük meydanındaki kahvede yorgunluk çayınızı içip, kısa bir alışveriş molası verip sonra devam etmelisiniz. Gezecek çok yeriniz var. Dönüşü antik kentin denize bakan tarafından yapmalısınız. Antik kentin girişine yaklaştıkça yol kenarlarında kurulmuş tezgahlardan yöresel ürünler almayı sakın unutmayın. Kentin girişinden geçer geçmez hemen solda bulunan minaresiz yapı, Murat Hüdavendigar Cami. Hemen yanında bulunan su sarnıcından sonra, sabırsızlıkla beklediğiniz Athena Tapınağı.

 

devamı...

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 30

 

KAZ DAĞLARI VE HASANBOĞULDU

Alplerden  sonra ikinci oksijen merkezi olarak bilinen Kaz Dağı, antik çağ söylencelerinde ”İda” adıyla  “efsaneler dağı”dır. Homeros İlyada’da ida  Dağı için ‘Bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” bir başka yazıda “tanrıların babası Zeus’un doğduğu,yerdir” de.Homeros’un bu bölgedeki efsanesi İlyada ise bir diğeri de Hasan boğuldu efsanesidir. Kaz Dağları, Balıkesir’in Edremit’in ilçesi sınırları içinde Milli Park olarak koruna altına alınmıştır.Kaz Dağları,nı gezmeye Edremit tarafından başladığımızda ilk durağımız Hasanboğuldu  ve Sütüven olmalı. Altınoluk-Edremit karayolunun Zeytinli Köyü sapağından girilince iki kilometre sonra köy karşınızda. Zeytinli köyünün çıkışından sola dönersiniz üç kilometre sonra Beyoba köyüne,on dakika sonra da Milli Park’dasınız demektir.Milli Park’a giriş ücreti öder ödemez  solda sekiz metre yükseklikten düşen Sütüven Şelalesi’ne ulaşırsınız.

 

 

devamı...

Kaynak : Asoss-Kaz Dağları
Tür : Gezi Tarih : 01.01.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]